BİZ KİMİZ?

KONUŞTURAN İNGİLİZCE

Pratik konuşma becerisini amaçlayan ve temelden başlayarak her düzeyde temel İngilizce
öğretimi

LGS HAZIRLIK

Okul ve Sınav başarısı için 40 yıllık deneyimle geliştirilmiş yeni sistem beceri eğitimleri

OKULA DESTEK

Okuldan Önce ve Okuldan Sonra Denetimli Serbest Çalışma Ortamında eksikleri tamamlama

KİŞİSEL BECERİ ATÖLYELERİ

İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri İçin Kişisel Gelişim ve Beceri eğitimleri

MKIDS

İngilizce ağırlıklı okul öncesi programı

BİZ KİMİZ?

Eğitimde 41 Yıl

1980’de Antalya‘da ilk Anadolu Lisesi açıldığında Anadolu ve Fen Liselerine hazırlık kurslarını ilk kez biz başlattık. Çünkü o dönemde sadece üniversite hazırlık dershaneleri vardı. İşte ilk olarak ilköğretim çağı öğrencileri için Antalya’da açılan ilk dershane Güneş Dershanesi oldu.

Güneş Dershaneleri velilerin ve eğitim çevrelerinin büyük ilgisi gördü. Dershaneciliğin yaygınlaştığı 1990 ve 2000 yılları arasında dört şubemiz olmuştu. Ne var ki bizlerle hiçbir ilgisi olmasa da dershaneler siyasi nedenlerle 2015 yılında kapatılınca bütün kurumlarımızı kaybetmiş olduk.

35 yıllık dershane deneyiminden sonra devletin vaat ettiği teşviklere de güvenerek eğitimin içinde kalmaya karar verip Antalya Güneş Kolejini açtık. Dershaneleri kapatılan yaklaşık 4.000 dershaneci, verilen teşvik, okul arsası ve mali yardım sözlerinin hemen hemen hiçbirini yerine getirmese de bizler bütün zorlukları aşarak okulumuzu ilk dört yılda çok iyi yere getirdik. Son iki yılda ise yanlış kişiyle kurulan ortaklıkla bu okulu kendi eğitim anlayışımızı ve değerlerimizi koruyarak daha fazla geliştirme ortamı kalmadığı kanısına vararak kendi irademizle özel okul sektöründen ayrıldık.

Elbette 40 yılda yarattığımız markamızı ardımıza bakmadan terk etmekten çok mutlu olmadık. Ancak velilerimizin ve eğitim çevrelerinin teşviklerini de dikkate alarak kendi birikimlerimizi sürdürebileceğimiz yeni bir alan açmaya karar verdik.Mustafa Koç Akdemi, iştebu amaçla açıldı.

İlköğretim Bizim İşimiz

Kırk yılı aşan sürede ağırlıklı olarak ilköğretim dönemi öğrencileriyle çalıştık. Şimdi değişen koşullara uyum sağlayacağız ve kendimizi daha da geliştirerek ilköğretim destek programlarına yeni bir boyut kazandıracağız.

İşte 41 yıllık eğitim denetimlerimizi daha özgürce uygulayabileceğimiz Mustafa Koç Akademi bu temel üzerine açıldı.

LGS

MK Akademi’de elbette öğrencilerimiz en iyi şekilde girecekleri sınavlara da hazırlanacak. Ancak sınav hazırlığının sadece akademik bir çalışma olmadığı da bilinmelidir. Öğrencileri hem akademik olarak hem psikolojik olarak hem de başka beceriler kazandırılarak da sınava hazırlamak gerekiyor. MK Akademi’de öğrenciler bir yandan farklı beceriler kazandırırken aynı zamanda LGS’ye de hazırlanacak.

Mutlu Çocuk Daha Kolay Öğrenir

Dershaneciliği “sevgi olmadan eğitim olmaz” sloganıyla yapmıştık. Buna şimdi de   “mutlu çocuk öğrenir” anlayışını getiriyoruz.  MK Akademi’de öğrenciler, öğrenerek eğlenirken eğlenerek öğrenecek.