Farklı Bir Eğitim Kapısı

KONUŞTURAN İNGİLİZCE

Pratik konuşma becerisini amaçlayan ve temelden başlayarak her düzeyde temel İngilizce
öğretimi

LGS HAZIRLIK

Okul ve Sınav başarısı için 40 yıllık deneyimle geliştirilmiş yeni sistem beceri eğitimleri

OKULA DESTEK

Okuldan Önce ve Okuldan Sonra Denetimli Serbest Çalışma Ortamında eksikleri tamamlama

KİŞİSEL BECERİ ATÖLYELERİ

İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri İçin Kişisel Gelişim ve Beceri eğitimleri

MKIDS

İngilizce ağırlıklı okul öncesi programı

MUSTAFA KOÇ AKADEMİ AÇILDI

Eğitim, bir gönül işi.

Eğitim, bir gönül işi. Bütün ömrünüzü eğitimin içinde ve çocuklarla yaşayarak geçirdiğinizde içinizden başka bir iş yapmak gelmiyor. İşinizi severek yaptığınızda o da bir tür aşka dönüşüyor. İşte aşkla yapmak istediğiniz iş sizin için bir iş yeri değil yaşam alanı oluyor. Tam da bu duygularla bugüne kadar olduğu gibi yine “mutlu çocuklar” yaratmak amacıyla yeni bir eğitim kurumuyla geliyoruz.

Mustafa Koç Akademinin ruhsatı 20 Ekim 2021 günü Milli Eğitim Müdürlüğünce onaylandı. 41 yıldır bize güvenen Antalyalılara, çocuklarının eğitimi için destek arayan ana babalara ve sevgili öğrencilerimize hayırlı olsun!

İlköğretim çağı çocuklarına hizmet vereceğimiz bu yeni başlangıçla; başta İngilizce olmak üzere çocukların sözel, sayısal, bilişsel ve düşünme becerilerini geliştireceğiz.

Dünyanın önüne artık yeni bir çağ açılıyor. Ancak eğitim kurumları ve eğitim programları çoğu zaman bu değişime uzak kalıyor. Durum böyleyken günümüzün eğitimcileri de bugünkü mesleklerin çoğunun on yıl sonra işe yaramayacağını anlatıyor. Bizler hala okullarımızda dünün eğitim anlayışıyla bugünün çocuklarını yarına hazırlayacağımızı sanıyoruz. Oysa doğar doğmaz bambaşka bir teknolojik ortama düşenyeni kuşakların çılgınca ilerleyen bu uyaranlarla hiç de önceki kuşaklara benzemediğini görmeliyiz. Öyleyse bu çocukları eski alışkanlıklarımızla eğitmenin zor olacağını da görmeliyiz. Dünya değişirken, kuşaklar değişirken eğitim anlayışımızın ve eğitim araçlarının da değişmesi gerektiğini söyleyebiliriz.

Genel olarak baktığımızda eğitim işiyle uğraşan herkesin kendini bu değişime uydurması gerekiyor. Öncelikle eğitim programlarının, eğitim yöntemlerinin, öğretim araçlarının ve öğretmenlerin hızla bu yeni duruma hazırlanması gerektiğine inanıyoruz.

Günümüzde okul çağındaki “Z kuşağı” çocuklarını tatmin edecek; onların, gelmekte olan yenidünyaya daha kolay uyum sağlayabilmelerini sağlayacak bir eğitim modeli yaratmak gerekiyor.Bunun için bütün okullarımızda çocuklara yeni beceriler kazandıracak bir eğitim modeline geçilmesi gerektiğine inanıyoruz. Sadece bilgi yükleyen, sınav odaklı ve ezberci eğitimle çocukları geleceğehazırlamak çok zor.Her bireyi yetenekleri ölçüsünde yeni becerilerle donatmanın çağdaş bir zorunluluk olduğuna inanıyoruz.

Eğitim, sadece öğrenciye bir diploma kazandırmak olmamalı. Çünkü eğitim bir yandan da bir kişisel beceri ve davranış geliştirme sürecidir. Mustafa Koç Akademi’de, Kişisel Gelişim ve Beceri Atölyeleriyle ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin okul ve sınav başarısına destek oluyoruz! Böylece ilgi ve isteğe bağlı beceri atölyeleriyle çocukların hayata ve sınavlara daha kolay hazırlanacağı inancındayız.

Ayrıntıları ilgili bölümlerde bulacak olsanız da Mustafa Koç Akademi’deki çalışma alanlarını kısaca şöyle.

İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri İçin Kişisel Gelişim ve Beceri Atölyelerinde:

  • KONUŞTURAN İNGİLİZCE

Pratik konuşma becerisini amaçlayan ve temelden başlayarak her düzeyde temel İngilizce öğretimi

  • LGS HAZIRLIK

Okul ve Sınav başarısı için 40 yıllık deneyimle geliştirilmiş yeni sistem beceri eğitimleri

  • OKULA DESTEK 

Okuldan Önce ve Okuldan Sonra Denetimli Serbest Çalışma Ortamında eksikleri tamamlama

  • KİŞİSEL BECERİ ATÖLYELERİ  

İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri İçin Kişisel Gelişim ve Beceri eğitimleri

  • MKIDS

İngilizce ağırlıklı okul öncesi programı